АпликацијаАпликација

за насза нас

Основана во Гуангдонг Кина од 2014 година, Jiehua Power Equipment Co., Ltd. нуди висококвалитетен OEM генератор со софистициран тим за истражување и развој и тим за надворешна трговија, кој длабоко се одгледува во индустријата за генератори со години.

Ние нудиме извештај за тестирање кој е усогласен со CE, ISO9001:2008 сертифициран објект

Нашиот генератор добива висока репутација на пазарот со одлични услуги за клиентите и конкурентни цени.

Нашата визија е да станеме првокласен снабдувач и партнер во индустријата за генератори и генератори.

Изберете Jiehua Power Equipment Co., Ltd., изберете доверливост и брилијантен квалитет.

Добредојдовте слободно да не контактирате, и ќе бидете топло добредојдени!

company_intr_ico

Истакнати производиИстакнати производи

Последни вестиПоследни вести

 • news_img
 • news_img
 • news_img
 • news_img
 • news_img
 • Паралелно знаење од генератор на енергија (2)

  Што треба да се земе предвид при квази-синхронизирано паралелизирање на колекциите на генераторите?Квазисимултаното здружување е практична процедура.Без разлика дали операцијата е непречена или на друг начин има одлично партнерство со искуството на операторот.Во...

 • Функции на генератор на преклопен постојан магнет

  Структура 1: Идентична рамка на магнетно поле;ротациониот е направен од ширење и пресување, а во него е вграден долготраен магнет кој има огромна моќност, лесен, мала количина, компанија и доверлива целокупна структура, како и ...

 • Генератор на постојан магнет-2

  Најзначајната разлика помеѓу неповратен генератор на магнети и генератор на возбуда е тоа што неговото возбудувачко електромагнетно поле се произведува од долгорочни магнети.Неповратните магнети се и магнетен ресурс и важен дел од т...

 • Генератор на постојан магнет

  Во денешните електромотори со еднонасочна струја, методот на возбудување кој користи еднонасочна струја за да го генерира главното пост-електромагнетно поле се нарекува сегашна возбуда;ако се искористи неповратен магнет за да се замени постоечката возбуда за да се произведе главната ...

 • Како да го изберете вистинскиот дизел генератор

  Кога купуваат комплети за дизел генератори, клиентите обично се збунуваат колку големи колекции на дизел генератори се избираат?Без сомнение, кога купувате колекции на дизел генератори, изборот на моќност на комплетите на дизел генератори е навистина критичен.Избирање на ...