Пренослив генератор за надворешна употреба со бензин со CE сертификат со тркала и рачка

Краток опис:

· Напреден дизајн на инвертер со отворена рамка: 30% потивок и 25% полесен од традиционалниот генератор од 8500 вати, плус овој инвертер произведува само чиста енергија, а економичниот режим заштедува гориво

· Електричен старт: Удобниот електричен старт со копче вклучува батерија

· Тивка технологија и продолжено време на работа: 76 dBA се одлични за вашиот следен проект или домашна резервна копија, со 9000 почетни вати и 8500 работни вати до 12 часа време на работа на бензин

· Интелигенција: лесно следете го напонот, фреквенцијата и работните часови.Користете влажна крпа за чистење на надворешните површини на генераторот


Детали за производот

Ознаки на производи

а

Детали за производот

· Напреден дизајн на инвертер со отворена рамка: 30% потивок и 25% полесен од традиционалниот генератор од 8500 вати, плус овој инвертер произведува само чиста енергија, а економичниот режим заштедува гориво

· Електричен старт: Удобниот електричен старт со копче вклучува батерија

· Тивка технологија и продолжено време на работа: 76 dBA се одлични за вашиот следен проект или домашна резервна копија, со 9000 почетни вати и 8500 работни вати до 12 часа време на работа на бензин

· Интелигенција: лесно следете го напонот, фреквенцијата и работните часови.Користете влажна крпа за чистење на надворешните површини на генераторот

Анализа на функции

SC12000iF_7

Параметри на производот

Модел SC12000iF
Фреквенција 50 Hz / 60 Hz
Номинална моќност 8500 W
Максимална моќност 9000 W
AC напон 120V/240V
Стартување на системот Одбивање/Е-старт
Капацитет на гориво 40 л
Време на работа (50%-100% оптоварување) 6-12ч
Модел на мотор SC460
Ниво на бучава (@1/4 оптоварување, 7м) 76 dB
Димензии 710х536х630мм
Нето маса 83 кг

1,100% БАКАРНА жица Целосна моќност, долг животен век.
2. ПОВЕЌЕ ТИШИЧКИ ПРИГОВОР Низок шум на 76db од 7m.
3.КОНВЕРЗИЈА НА ФРЕКВЕНЦИЈА Номинална фреквенција 50Hz, DC излез 12V/5A, Силна применливост.
4.СО ЧЕЛИЦИ И РАЧКА Лесно се движи со челици и рачка.Нето тежина: 83 кг, резервоар за гориво: 15 литри Големина: 710х536х630мм

Предност на компанијата

б

Ние применуваме ригорозни и целосни процедури за да се осигураме дека финалниот производ е квалификуван и ги надминува очекувањата на нашите корисници

Сертификат

hdht

Најчесто поставувани прашања

1.Кои сме ние?

Ние сме со седиште во Гуангдонг, Кина, почнуваме од 2021 година, продаваме во Северна Америка (20,00%), Источна Европа (20,00%), Јужна Америка (15,00%), Африка (10,00%), Југоисточна Азија (5,00%), Западна Европа (5,00%), Централна Америка (5,00%), Северна Европа (5,00%), Јужна Европа (5,00%), Јужна Азија (5,00%), Источна Азија (3,00%), Океанија (2,00%).Во нашата канцеларија има вкупно околу 15-30 луѓе.

2.Како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производен примерок пред масовно производство;

Секогаш финална инспекција пред пратката;

3.Какви услуги можеме да обезбедиме?

Прифатете ги условите за испорака: FOB, CFR, CIF, EXW;

Прифатени начини на плаќање: жичен трансфер, кредитна картичка, PayPal, Western Union, готовина;

Јазици: англиски, кинески, шпански, јапонски, португалски, германски, арапски, француски, руски, корејски, хинди, италијански

4.Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?

Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти;

Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја